سوالات متداول

تغییر سایز فلش|لینک بنر|مشاهده تبلیغات|مشاهده فلش|بنر24|Banner24

چرا در مرورگرم نمی توانم بنر های تبلیغاتی فلش را مشاهده کنم؟

برای نمایش بنرهای تبلیغاتی فلش بر روی مرورگر کامپیوتر احتیاج به افزونه (پلاگین - Plugin) فلش پلیر (Flash Player) بر روی مرورگر خود دارید. اکثر مرورگرها بصورت پیش فرض این افزونه را بر روی خود دارند و احتیاجی به اضافه کردن آن نمیباشد، اما اگر بر روی مرورگر شما نصب نباشد، در قسمتی که محل نمایش فلش بنر ها در سایت مورد نظرتان میباشد یک پیغام ظاهر میشود و از شما درخواست اضافه کردن پلاگین فلش پلیر به مرورگرتان را میکند تا آن را دانلود و نصب نمایید.

چرا در مرورگر دستگاه IOS و Android خود نمی توانم بنرهای فلش را ببینم؟

نمایش فلش بطور پیش فرض از روی مرورگر این دستگاه ها حذف شده اند، و علاوه بر اینکه بنرهای تبلیغاتی برای شما غیر قابل مشاهده شده اند، بازی های فلش، فیلم های فلش، کلاس های مجازی دانشگاه ها که از پلیرهای فلش استفاده میکنند و خیلی امکانات دیگر برای شما قابل مشاهده نمی باشد.
برای دستگاه های IOS شما میتوانید از مرورگرهای زیر استفاده کنید تا فلش ها برای شما قابل مشاهده شوند:
Skyfire، iSwifter،Pinguin، Photon

دستگاه های آندرویدی خودشان دارای Flash Player هستند، تنها کافی است از تنظیمات مرورگر خود آن را فعال کنید، همچنین از نرم افزار Flash Fox نیز میتوانید استفاده کنید. از سایت Adobe نیز میتوانید آخرین نسخه فلش پلیر را نصب نمایید.

بنر تبلیغاتی فلش با پسوند SWF. را چگونه روی کامپیوتر مشاهده کنم؟

برای دیدن فایل های Flash با پسوند swf. میتوانید از طریق سایت Adobe پلاگین مربوط به نمایش فلش را نصب نمایید و یا از نرم افزار KM Player یا Media Player classic استفاده نمایید.
در صورتی که باز هم موفق نشدید فایل خود را از طریق مرورگر google Chrome و یا Internet Explorer  باز نمایید، مشکل انجام این کار این است که فایل را در اندازه بسیار بزرگ و تمام صفحه برای شما نمایش میدهد و به همین خاطر کیفیت و سرعت اجرای آن بسیار کند میشود.

چگونه یک بنر فلش را بر روی کامپیوترم ذخیره کنم؟

بنرهای فلش، مانند بنرهای گیف نمی باشند که شما بتوانید از طریق راست کلیک کردن بر روی آنها گزینه Save را انتخاب نموده و آن را ذخیره نمایید. برای Save کردن و ذخیره کردن فایلهای فلش باید از نرم افزارهای مخصوص آن استفاده نمایید. مانند Flash Saver و یا Flash Catcher.

چرا وقتی بر روی بنر تبلیغاتی ام کلیک میکنم به سایتم لینک نمی شود؟

اگر بنر شما یک بنر گیف می باشد احتمالا سایت سرویس دهنده شما لینک بنر را بر روی آن قرار نداده است و اگر بنر شما فلش می باشد، احتمالا کسی که فلش را برای شما طراحی کرده است لینک سایت را بر روی آن قرار نداده است. در هر صورت به سرعت با بنگاه تبلیغاتی که با آن کار میکنید تماس بگیرید تا هر چه سریعتر مشکل حل شود.

من یک بنر تبلیغاتی دارم، چگونه لینک آن را تغییر دهم؟

برای تغییر لینک بنرها شما نمیتوانید کاری انجام دهید، اگر بنر شما یک بنر گیف است برای تغییر لینک آن باید با سرویس دهنده و یا بنگاه تبلیغاتی مورد نظرتان تماس بگیرید تا این کار را انجام دهند چون لینک ها در بنرهای گیف از طریق کدهای HTML قرار داده میشوند. ولی اگر بنر شما یک بنر فلش می باشد باید با طراح بنر و یا بنگاه تبلیغاتی خود تماس بگیرید چون لینک ها در بنرهای فلش از طریق خود برنامه بر روی بنر قرار میگیرند.

چرا در کامپیوترم بنر متحرک گیف را نمی توانم مشاهده کنم؟

اگر یک بنر گیف را بر روی کامپیوتر خود ذخیره کرده اید ولی زمانی که آن را باز میکنید متحرک نیست و نمیتوانید آن را مشاهده کنید، مشل حتما از برنامه ای است که آن را باز میکند، در صورتی که از ویندوز 7 استفاده میکنید بنرهای گیف را در مرورگر خود باز کنید تا بتوانید آن را ببینید چون برنامه پیش فرض مرور عکس بر روی ویندوز7 قابلیت نمایش فایل های متحرک گیف را ندارد. اما اگر از ویندوزXP استفاده میکنید برای مشاهده فایل های متحرک گیف میتوانید از همان برنامه پیش فرض مرور عکس استفاده نمایید.
در صورتی که باز هم موفق نشدید فایل را مشاهده کنید احتمالا فایل را ناقص دانلود کرده اید و به دلیل خراب بودن قابل نمایش دادن نمی باشد.

چرا بنر گیف من فقط یک بار اجرا می شود و بعد متوقف می شود؟

در تنظیمات خروجی گرفتن برای بنرهای گیف، دو گزینه وجود دارد که یکی برای اجرای مداوم آن بصورت پشت سر هم میباشد و دیگری تنها برای یک بار اجرا، احتمالا در هنگام خروجی گرفتن گزینه یک بار اجرا انتخاب شده است.

چرا بنرهای گیف مثل بنرهای فلش نیستند؟

بنرهای گیف تنها شامل چند عکس می باشند که بصورت پشت سره هم نمایش داده میشوند و دارای محدودیت های فراوان در طراحی میباشند، اما بنرهای فلش توسط نرم افزار Adobe Flash  طراحی میشوند و میتوان توسط آن انمیشن های زیبا و جذاب طراحی کرد، علت اینکه در فلش میتوان انیمیشن های متحرک افکت های زیبا و رنگ ها متنوع استفاده کرد و در عین حال حجم و اندازه بسیار کمی داشته باشند این است که برای اجرای آن احتیاج به نرم افزار فلش پلیر بر روی مرورگر میباشد و خود فلش پلیر قسمت های زیادی از بنر که شامل رنگ ها و انیمیشن ها می باشد را بصورت کد در خود بارگزاری میکند و همین باعث کم بودن حجم فایل های فلش میشود، ولی در بنرهای گیف تمام رنگ ها و انیمیشن ها باید در خود فایل قرار گیرند و نمایش داده شوند، به همین دلیل حجم آن بالاتر است، این مزیت در آن وجود دارد که به دلیل عدم وابستگی به هر گونه نرم افزار پخش کننده ای در تمام دستگاه ها قابل نمایش است، اما فلش نیاز به پخش کننده مخصوص خود دارد که در تمام دستگاه ها وجود ندارد.

بنر گیف برای تبلیغات بهتر است یا بنر فلش؟

بنرهای گیف و بنرهای فلش هرکدام مزایا و معایب خود را دارا می باشند که باعث محبوبیت آنها شده است. بنرهای فلش دارای حجم بسیار کم و انیمیشن های زیبا و جذاب به همراه افکت های جالب می باشند و حتی میتوان توسط آنها بنرهای تعاملی ای که کاربر در آن بازی و یا کاری انجام میدهد طراحی کرد، اما این مشکل وجود دارد که برای نمایش آنها کاربر باید دارای Flash Player بر روی مرورگر خود باشد و ممکن است بسیاری از کاربران این افزونه را بر روی مرورگر خود نداشته باشند، همچنین دستگاه هایی مانند iphone , iPad , iPod نیز امکان پخش فایل های فلش را از روی دستگاه خود برداشته اند و شما نمیتوانید علاوه بر فلش بنرها، فیلم های فلشی، شرکت در کلاسهای مجازی دانشگاه ها که توسط فلش ساخته شده اند و خیلی امکانات دیگر که توسط فلش ساخته شده اند استفاده نمایید.
اما بنرهای گیف ویژگی مثبتی که دارند این است که در تمام دستگاه ها قابل مشاهده است و نیاز به هیچگونه افزونه و یا پخش کننده ای ندارند، اما مشکل اینجاست که بنرهای گیف فاقد انیمیشن ها و افکت های جذاب می باشند و اگر در طراحی آنها دقت نشود حجم آنها بسیار زیاد میشود.

آیا میتوانم روی یک بنر دو لینک قرار دهم؟

گاهی اوقات مشتریان میخواهند در بنر تبلیغاتی خود بیش از یک لینک قرار دهند، تا مثلا بر روی هر یک از محصولات آنها که کلیک شد به صفحه مربوط به همان محصول هدایت شود.
اگر بنر شما گیف می باشد، خیر نمی توانید دو لینک بر روی آن قرار دهید و تنها یک پیوند برای هدایت کردن کاربر به سایت خود می توانید استفاده کنید. اما اگر از فلش بنر استفاده می کنید، بله میتوانید از دو یا چند لینک استفاده نمایید و یا حتی در یک صفحه واحد از چند دکمه و لینک برای هدایت کاربر به قسمت های مختلف وبسایتتان استفاده نمایید.

آیا فلش منسوخ شده است؟

خیر فلش منسوخ نشده است و شرکت Adobe هنوز نسخه های جدید نرم افزار و پلاگین های آن برای مرورگرهای مختلف و دستگاه های آندرویدی را تولید میکند. سایت های پرطرفداری مانند یوتوب از پلیرهای فلش استفاده میکنند و از فایل های ویدئویی FLV پشتیبانی میکنند، تمام کلاس های مجازی و آموزشی دانشگاه ها توسط فلش ساخته شده و در سراسر دنیا از نرم افزارهای کنفرانس فلشی برای برگزاری همایش های مجازی استفاده میشود که بسیار پرکاربرد و پر طرفدار میباشند.
توسط فلش به سادگی میتوان انیمشن های حرفه ای، وبسایت، نرم افزار مالتی مدیا و بسیاری برنامه های دیگر ساخت و تمام اینها نشان از قدرت بالای فلش دارند. اما اینکه میگویند فلش در حال منسوخ شدن است منظورشان منسوخ شدن در دنیای وب است چرا که موتورهای جستجو توسط سئو امکان پیدا کردن این وبسایت ها را ندارند و وبسایت های فلش به نوعی برای وبسایت هایی که داده های فراوانی دارند و نیاز به کنترل پنل و ورود خروج داده دارند بلااستفاده میباشند. با ورود HTML5 نیز گفته میشد که دیگر فلش بطور کامل از بین میرود و انیمیشن ها را میتوان با HTML5 ساخت، اما اینکار امکان پذیر نمی باشد، چرا که طراحان ترجیح میدهند بجای کد نوشتن و ساخت انیمیشن تنها با چند کلیک آن را بسازند و استفاده از فلش نیازی به دانش برنامه نویسی ندارد. بنابراین اگر در دنیای تبلیغات بنری، انیمشن، ساخت مالتی مدیا و ساخت بازی و نرم افزار هستید، جای نگرانی نیست، چون هنوز از نرم افزار پرکاربرد فلش استفاده می شود و تا منسوخ شدن آن راه بسیار طولانی ای در پیش است.