بلاگ

انواع بازاریابی آنلاین و اینترنتی

با گسترش اینترنت روشهای زیادی برای بازاریابی اینترنتی ایجاد شده است که هر کدام دارای مزایا و معایب خاصی هستند و هرکدام از روشها مناسب برای بعضی از کسب و کارها هستند

1) تبلیغات بنری: در تبلیغات بنری و تبلیغات اینترنتی شما میتوانید در سایتهای پر بازدید که دارای بیننده های زیادی هستند و مشتریان هدف شما از آن سایت بازدید میکنند استفاده کنید تا با قرار دادن آگهی اینترنتی و بنر تبلیغاتی خود در این وبسایت ها، آن کاربران را جذب کرده تا به معرفی برند و کسب و کار خود بپردازید.
این بنرها معمولا بصورت زمانی (برای مدتی محدود) و یا بصورت کلیکی (کلیک کردن تعداد مشخصی کاربر بر روی آن) به مشتریان ارائه میشود.

2) بازاریابی محتوایی: در این روش شما برای جذب مخاطبانتان باید سعی و تلاش بسیاری انجام دهید و برای اینکه اثبات کنید نسبت به رقبای خود برتر هستید، شروع به تولید محتوای مفید، خلاقانه و مرتبط با فعالیتتان کنید تا کاربران بتوانند از محتوای تولید شده توسط شما استفاده کنند و هر روز مخاطبان بیشتری را جذب فعالیت خود کنید.

3) شبکه های اجتماعی: شبکه های اجتماعی نیز یکی دیگر از راه های پیدا کردن مخاطب میباشد، فعالیت در شبکه هایی همچون فیسنما، فیسبوک، اینستاگرام، توییتر و… برای شناخته شدن در بین کاربران اینترنت بسیار مناسب است.

4) سئو: توسط سئو شما با قرار دادن مطالب مرتبط با فعالیتتان در وبسایت و یا شبکه های اجتماعی میتوانید شانس پیدا شدن در موتورهای جستجو را افزایش دهید، اما فراموش نکنید که محتوایی که قرار میدهید را از جای دیگری کپی نکنید و خودتان آن را تولید کرده باشید، حتی ترجمه مطالب خارجی نیز میتواند به شما در تولید محتوا کمک کند.

5) موبایل مارکتینگ: پیامک های تبلیغاتی، استفاده از وایبر و تبلیغات در اپلیکیشن های مختلف مانند بازی ها و برنامه های مختلف نیز یکی دیگر از روشهای بازاریابی آنلاین و اینترنتی میباشد.

هر کدام از این روشها برای یک نوع کسب و کار مناسب میباشند، به عنوان مثال شخصی که در ضمینه پزشکی فعالیت میکند، تبلیغات در اپلیکیشن های موبایلی مناسب آن نمیباشد اما تبلیغات وایبری و استفاده از بنرهای تبلیغاتی میتواند برای او مفید باشد. و یا یک وبسایت در ضمینه ساخت ماشین آلات صنعتی نمیتواند بهره گسترده ای از تبلیغات بنری ببرد، اما قطعا گسترش سئو و تولید محتوای وبسایتشان میتواند مخاطبان هدف بسیاری را برای آنها در بر داشته باشد.

سفارش   تعرفه   نمونه کارها

نوشته شده در: مشاوره تبلیغات بنری

ارسال دیدگاه (0) ↓